A Dollar for Penny
A Dollar for Penny
Regular price
$5.99 USD
Regular price
Sale price
$5.99 USD
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
On a beautiful summer day a young girl sets up a lemonade stand and sells enough cups of refreshment to add up to a dollar. Told in rhyme, this delightful story combines the teaching of addition with a traditional rite of childhood entrepreneurship!
View full details
![A Dollar for Penny](http://menuchaclassrooms.com/cdn/shop/files/9780679889731.jpg?v=1737441022&width=1445)